Aktualności

13-07-2023

Recenzja książki "Moje dziecko z autyzmem. Niezwykła podróż" autorstwa Leigh Merryday Porch

Z książką Wydawnictwa MANDO Moje dziecko z autyzmem. Niezwykła podróż  autorstwa Leigh Merryday Porch mieliśmy okazję zapoznać się już jakiś czas temu. To jedna z tych pozycji, którą po przeczytaniu przekazuje się dalej. To istna skarbnica wiedzy, pakiet startowy, bez którego trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości wychowywania dziecka, którego rozwój nie przebiega zgodnie z naszymi założeniami. Główna bohaterka opisuje tam swoją drogę, pełną wzlotów i upadków, drogę nie zawsze przyjemną, ale konieczną do tego by z czasem coraz lepiej ten los rozumieć i go przyjmować. Zamysłem tej książki jest bycie swoistą mapą, drogowskazem, który może pomóc w drodze innym rodzicom. Jest to książka do której wielu rodziców musi jednak dojrzeć, lub może ona towarzyszyć im w ich drodze służąc jako baza, do której można wielokrotnie wracać. Pomimo iż jest to pozycja osadzona w rzeczywistości amerykańskiej, jest niezwykle aktualna również w naszym kraju.

Dla kogo jest więc ta książka?

Naszym zdaniem na pewno jest ona dla rodziców, których dzieci otrzymały diagnozę autyzmu. Da ona wiedzę, uporządkuje chaos informacyjny, czasem sprowadzi na ziemię by czasem wlać nadzieję w niepewną przyszłość. Ta książka jest jak przyjaciel, na którego czasem się gniewasz, gdy mówi Ci to, czego nie chcesz usłyszeć, ale też przyjaciel który rozumie Cię jak nikt inny.

To też książka dla profesjonalistów, nas wszystkich, którym wydaje się że tak dużo już wiemy. Często w tej naszej wiedzy brakuje jednak szerszej perspektywy, dojrzenia w procesie terapeutycznym nie tylko dziecka, ale też jego rodzica, z jego potrzebami, obawami i trudami codzienności.

Podsumowując, serdecznie polecamy książkę Wydawnictwa MANDO Moje dziecko z autyzmem. Niezwykła podróż  autorstwa Leigh Merryday Porch i cieszymy się, że na rynku wydawniczym pojawiają się takie pozycje.