Fundusz Miłosza

To historią o chłopcu, który czerpał z życia pełnymi garściami... Kiedy pojawił się na świecie nic nie zapowiadało, że po kilku miesiącach z uśmiechniętego bobasa zaczynającego mówić pierwsze słowa, wyłoni się mały, przepełniony lękiem człowiek. Jedyne co robił to ustawiał w rzędzie buty, wykładał z szuflady łyżeczki do herbaty i wspinał się po parapecie.

Miał ogromne szczęście urodzić się we wspanialej, kochającej się rodzinie. Rodzice nie spoczęli póki nie znaleźli przyczyny, ludzi i pomocy dla swojego Synka. Wczesna interwencja terapeutyczna pozwoliła chłopcu odkrywać świat, ludzi i cieszyć się każdym dniem. Stał się nieposkromionym promyczkiem słońca, pełnym radości i empatii. Potrafił wejść w piękną, szczerą relację z drugim człowiekiem. Milowe kroki, które pokonywał w rozwoju, napawały dumą rodziców i nas terapeutów.

Pewnego bardzo ciepłego i słonecznego dnia niespodziewanie zgasł, odszedł na zawsze, pozostawiając rodzinę i wszystkich wokół w niewypowiedzianej rozpaczy i smutku... Rodzice chłopca, pomimo osobistej tragedii, nie zamknęli się z nią w czterech ścianach, ale chcieli coś zrobić dla innych dzieci, których droga wyglądała podobnie jak ich synka. Zebrane środki przekazali na rzecz naszej Fundacji z myślą… niech z tej tragedii wyrośnie choć odrobina dobra… I tak to się zaczęło. 

Powstała myśl, by powołać Fundusz, który wspierać będzie dzieci z diagnozą autyzmu na początku ich drogi. Fundusz, który będzie nosił imię Miłosza.

Imię Miłosz, oznacza tego, który jest umiłowany.

W tym przypadku ta miłość i pamięć będą trwać, czyniąc przy okazji dobro wobec innych.

Cel funduszu

Celem Funduszu będzie niesienie wsparcia terapeutycznego najmłodszym dzieciom, uktórych postawiono diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu, lub które określono, jako znajdujące się w grupie ryzyka tych zaburzeń. Swoją pomocą obejmie dzieci, z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub finansowej.

W ramach środków z Funduszu dofinansowywane będą godziny terapii indywidualnej realizowanej w Fundacji A jak…

Koszt terapii

Koszt 1h ponoszony przez rodzica to będzie 20 zł. Resztę pokryje Fundusz im. Miłosza.

Jak mogę zgłosić dziecko?

Warunkiem zgłoszenia dziecka jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. O zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia decyduje Zespół ds. Funduszu w porozumieniu z Zarządem Fundacji po przeprowadzeniu wywiadu z rodzicem. Celem wywiadu jest poznanie sytuacji życiowej/ materialnej rodziny.

Jak mogę pomóc?

Aby to dzieło mogło trwać i nieść pomoc jak największej grupie dzieci- działania Funduszu można wspierać.

By to zrobić- wystarczy przekazać darowiznę na numer…. z dopiskiem Fundusz im. Miłosza.

Każdego roku publikować będziemy informację o ilości dzieci, objętej tą formą pomocy.